HOT & TRENDING!
.jpg)
Doček Nove godine sa daškom istorije - splav Vizantija
Splav restoran Vizantija Nova godina
Splav restoran Vizantija predstavlja ekskluzivan prostor za venčanja i svečane prijeme, pa samim tim i kada je Nova godina. Jedinstven je po svom dizajnu i romantičnoj atmosferi, a tome doprinosi i lokacija koja se nalazi na ušću reka Save u Dunav sa najlepšim pogledom na Kalemegdansku tvrđavu.
Na prilazu splavu postavljene su arhaične svetiljke. One vode do starinskih drvenih vrata ovog pravog dvorca na vodi. Iza njih se prostiru stilizovane i moderne sale, koje su vrhunski opremljene za sve vrste svečanosti. Visoki prozori, koji su uklopljeni u prirodno okruženje splava, svaku svečanost pretvaraju u bajkovite balove na vodi.
Kapacitet splava je 350 osoba.
Vizantija je posebno poznata po organizovanju venčanja, posebno ukoliko želite da zadivite svoje goste izuzetnom kuhinjom, ali i pažljivim i ljubaznim osobljem.
Kada govorimo o korporativnim proslavama, one se pretežno odnose na jubileje uspešnog poslovanja, dolazak važnih poslovnih partnera ili kada se samo žele ugosititi saradnici koji cene vaš trud.
Kada govorimo o hrani, postoje tri različita set menija i dve varijante švedskog stola. Takođe, moguće je prilagoditi namirnice dijetalnim navikama ili verskim uverenjima. Dakle, dostupni su i posni specijaliteti, vegeterijanski i slično.
One koji ovde organizuju proslavu očekuju i osnovna dekoracija, svetlosni efekti, ozvučenje prostora, hostese za doček gostiju, ali i, kada je reč o venčanjima, lični asistent.
Splav restoran Vizantija Nova godina
Kada je u pitanju splav restoran Vizantija doček Nove godine je organizovan uz La Luna bend.
Ovi muzičari su se okupili 1995. godine, prvo kao trio (violina, harmonika/balalajka i gitara), a kasnije je sastav proširen – bas i bubnjevi su dopunili zvuk i uneli jos više živosti. Svi članovi pevaju (ženski i muški glavni vokali, sa tri prateća).
Repertoar se sastoji od domaće i strane evergrin muzike, pop, latino, rok, džez, standardi, a ono po čemu je grupa posebno poznata je veselo izvođenje pesama sa mnogo energije i improvizacije, a sve u cilju stvaranja dobre atmosfere. Na specifičan način izvode grčku, rusku i rusku cigansku muziku.
Cena za ovakav doček se kretala od 45 evra, u pretprodaji do 70 evra, a podrazumevala je bogato piće, ali i švedski sto.
O Vizantiji
Vizantija, koju znamo i kao Vizantijsko carstvo ili Istočno rimsko carstvo, bila je nastavak Rimskog carstva u istočnim provincijama tokom kasne antike i srednjeg veka. Prestonica je bio Konstantinopolj, danas poznat kao Istanbul, a ranije se zvao i Vizantion.
O Vizantincima se govori i kao o Romejima, odnosno o zemlji koja je naslednik Rimskog carstva.
Najveći car Vizntije bio je Justinijan I, koji je sagradio Svetu Sofiju ili Aja Sofiju u Istanbulu.
Tokom većeg dela svog postojanja Vizantija je bila najmoćnija privredna, kulturna i vojna sila u Evropi. Bilja je prvenstveno orijentisana ka grčkoj kulturi, a karakteriše je i pravoslavno hrišćanstvo.
Tokom svoje hiljadugogodišnje istorije, Vizantija je doživela brojne uspone i padove. Njena istorija završena je sredinom 15. veka osmanskim osvajanjima, pre svega kada je pao Carigrad 1453. godine.
Stubovima vizantijske civilizacije smatraju se hrišćanska religija, rimska politička ideja i grčka civilizacija. Ovo carstvo je dalo veliki doprinos modernom svetu u poljima diplomatije, arhitekture, književnosti, umetnosti i poseban doprinos u očuvanju klasične književnosti.
Danas se pojam Vizantije, osim u istorijskim ili umetničkim dijalozima, sreće i u enterijeru ili arhitekturi. Tako je to čest motiv ugostiteljskih objekata koji privlači tradicionaliste, ali i one koji su zaljubljeni u istoriju, a posebno u ovaj njen period.
A.K.