Kuda Veceras Beograd

Kuda večeras

Sr En
Pratite nas:

Broj za rezervacije

062-262-212

Sr En
Kudaveceras
  • Klubovi
  • Splavovi
  • Kafane
  • Restorani
  • Caffe & bar
  • Proslave
  • Novi Sad
  • Apartmani
  • Bendovi
  • Nova godina
  • Call center
    KudaVeceras beograd KudaVeceras beograd KudaVeceras beograd
  • Ne Nedelja 01.10.
  • Po Ponedeljak 02.10.
  • Ut Utorak 03.10.
  • Sr Sreda 04.10.
  • Če Četvrtak 05.10.
  • Pe Petak 06.10.
  • Su Subota 07.10.

HOT & TRENDING!

Koliko turista dođe u Beograd kada je Nova godina?

Koliko turista dođe u Beograd kada je Nova godina?

Doček Nove godine Beograd

Beograd kao glavni grad Srbije privlači mnogobrojne turiste, kako iz regiona, tako i iz sveta. On je otvoren za posetioce tokom cele godine, pa goste možemo videti tokom svih godišnjih doba. Tome svedoče i video snimci koje objavljuju na Jutjub-u, odnosno blogovi u kojima predstavljaju Beograd, njegove znamenitosti, kao i to kako su ga doživeli.

Kada je u pitanju doček Nove godine Beograd se nalazi visoko na lestvici onih koji žele dobar provod u nekoj drugoj zemlji i gradu. Tada se u naš glavni grad slije u jednom trenutku toliko stranaca i ljudi iz drugih krajeva Srbije, da mesta nema u hotelima i apartmanima, ali ni slobodne stolice u restoranima. Naravno, puni su klubovi i splavovi, koji su njihovi favoriti.

Brojevi to potvrđuju. Prošle godine za docek, i dane oko 31. decembra, Beograd je, prema procenama Turističke organizacije grada posetilo više od 100.000 gostiju!

Broj je utemljene na sledeći način - Beograd ima 27.906 ležajeva u hotelima, privatnom smeštaju i slično, a oni su bili popunjeni. Kod rodbine i prijatelja boravilo je oko 50.000 gostiju, a veliki broj posetilaca, zbog dobrih saobraćajnih veza iz Čačka, Sremske Mitrovice, Novog Sada i drugih mesta, bio je u prilici da brzo dođe do prestonice, bude na dočeku ili kratko boravi u glavnom gradu i da se vrati kući.

Takođe, iznajmljivani su i stanovi na dan. Cene su bile najmanje dva puta više od uobičajenih, a moralo je da se bukira na najmanje tri noći. I uprkos svemu tome, gotovo da nije bilo praznog kreveta.

Prema rečima Georgija Genova, direktora Udruženja hotelijera i restoratera Srbije, ova godina mogla bi da bude jedna od najboljih, kada je turistička posećenost Beograda u pitanju.

- Kada je u pitanju Nova godina, gotovo da nije bilo slobodnog kreveta u centru Beograda, gde je popunjenost bila veća od 95% - rekao je Genov.

U Beograd najviše dolaze turisti iz Rusije, Turske, Nemačke, Bosne i Hercegovine i Crne Gore.

A.K.

Foto: Pixabay / Nikola Aleksic 

Preporučujemo
Najbolje kafanske pesme tamburaši
Spisak najboljih pesama narodne muzike
Šta znači bindžovanje?
Nova godina kafane Beograd

Najčešća pitanja

Nova godina Nova godina Beograd Docek Nove godine Beograd Docek

Pronađi najbolji provod u Beogradu

Prijavi se za newsletter

Prijavi se

Prijava za newsletter

Polja označena (*) su obavezna
  • Kuda večeras
  • Hoteli
  • Srpska Nova godina
  • Klubovi
  • Splavovi
  • Kafane
  • Restorani
  • Caffe & bar
  • Proslave
  • Bioskopi
  • Nova godina Beograd
  • Novi Sad
  • Kontakt

KUDA VEČERAS

  • Galerije
  • Hoteli
  • Srpska Nova godina
  • Bioskopi
  • O nama
  • Prijatelji sajta
  • Call centar
  • Kontakt
  • Mapa sajta

USLUGE

  • Apartmani & Stan na dan
  • Bendovi i izvodjači
  • Vending aparati
  • City Magazin
  • Kafana Druga kuca
  • Beton Hala
  • Najbolje kafanske pesme
  • Recommended
  • Marketing
  • Online rezervacije
  • Docek Nove godine
  • Doček Beograd

LOKALI

  • Kafana Druga Kuća
  • Kafana Barberi, Novi Beograd
  • Baraka bašta
  • Splav Pristan
  • Kafana Bajka

LOKALI

  • Klub Komitet
  • Baraka Bar
  • Dok Lounge
  • Splav Lasta

Broj za rezervacije

062-262-212

Pratite nas:

Broj za rezervacije

062/262-212

© kudaveceras sva prava zadržana
Marketing agencija ApaOne
TOP