HOT & TRENDING!
.jpg)
Restoran Zlatnik Hall - mesto za proslave i venčanja
Restoran Zlatnik Hall
Kada kažemo "zlatnik" mislimo na nešto zaista vredno i posebno. Oni se ne poklanjaju tek tako. Mogu biti kovani, gravirani, sa brilijantima. Mnogi ih nazivaju i dukati, a neki su ih i opevali, kao što je Tanja Savić u istoimenoj pesmi.
Kao što reč kaže, zlatnik je napravljen od čistog zlata. Zbog toga on ne gubi vrednost, jer je zlato jedino stabilno, a u poslednje vreme njegova cena raste, pa se dukat uvek može zameniti. Ukoliko vam nije mnogo drag da ga čuvate i prenosite sa kolena na koleno.
Veruje se da zlatnik donosi sreću. Poklanja se novorođenčadima, ali i mladoj na venčanju. Osim kao poklon, njega vrlo rado biraju i kolekcionari.
Dakle, zlatnik je nešto vrlo cenjeno i neprolazno. Možda je baš to bila asocijacija kada je nastajao beogradski restoran Zlatnik hall.
Restoran Zlatnik hall
Zlatnik hall nalazi se na Beogradskom sajmu, u Hali 4, na adresi Bulevar Vojvode Mišića broj 14. Ovo je mesto gde možete u modernom ambijentu, opremljenom sofisticiranim detaljima, izgovoriti svoje sudbonosno "da" ili da organizujete proslavu važnog datuma, kao i sve vrste korporativnih događaja, seminara i prezentacija.
Zlatnik hall raspolaže salom kapaciteta od 150 do 420 mesta, prostranim parkingom, dečijom igraonicom i apartmanom za predah mladenaca.
Poseduje sopstvenu modernu kuhinju, što daje mogućnost uživanja u svežem posluženju, koje je pripremljeno "na licu mesta".
Ukoliko odaberete Zlatnik, iz ovog restorana obećavaju da će slavlje ostati zapamćeno po jedinstvenom prostoru, prijatnoj i toploj atmosferi, besprekornoj organizaciji i vrhunskom posluženju.
Doček Nove godine u restoranu Zlatnik hall
Ovde se, osim privatnih proslava, organizuje i doček Nove godine u Beogradu. Tako je o prošlog decembra ovde organizovana prava žurka.
Kada je u pitanju restoran Zlatnik Hall Nova godina je dočekana uz Žarka Šinkovića, Branislavu Aleksić (Zvezde Granda) i Metropolis bend.
Posetioci su imali neograničenu konzumaciju pića iz domaćeg programa, kao i bogatu večeru. Cena je bila od 35 evra.
Beogradski sajam
Beogradski sajam osnovan je 1957. godine. Ipak, prvi sajamski kompleks izgrađen je 1937. godine, na levoj obali Save, na prostoru danas poznatom kao Staro sajmište. Imao je 26 paviljona različite namene i vlasništva, a izlagačima je na raspolaganje stavljeno 17.000 kvadratih metara prostora pod krovom i još 20.000 na otvorenom.
U martu 1938. održan je i prvi Beogradski sajam automobila, najstarija sajamska manifestacija Beogradskog sajma koja se i danas održava. Nažalost, ove godine je održavanje sprečio korona virus.
Ovde su održavanje i mnogobrojne kulturne manifestacije.
Nažalost, Drugi svetski rat prekinuo je aktivnosti Beogradskog sajma, a sajamski kompleks pretvoren je u nacistički koncentracioni logor.
Dvadeset godina posle prvog, nakon posleratne obnove i izgradnje, Beogradski sajam je otvoren po drugi put. Novi sajamski kompleks sagrađen je na desnoj obali Save, gde se i danas nalazi. Prva manifestacija bio je Sajam tehnike, otvoren 23. avgusta 1957.
Danas je Beogradski sajam organizator brojnih državnih, regionalnih i međunarodnih manifestacija, ali drugih događaja sa velikim brojem učesnika. Jedan od najposećenijih sajmova je svakako sajam knjiga.
Ove godine Sajam je dobio još jednu namenu, jer su hale, zbog situacije sa korona virusom, adaptirane za smeštaj pacijenata sa blažim simptomima zaraze, koji su ovde boravili pre odlaska kućama.
A.K.